مقالات

 
آنچه در این مقاله میخوانید
  راهنمای بسته بندی با دستگاه های تسمه کش و ملزومات آن

  راهنمای بسته بندی با دستگاه های تسمه کش و ملزومات آن

  دستگاه تسمه کش از جمله دستگاه‌های پرکاربرد در صنعت بسته بندی است که برای پکیجینگ طیف گسترده‌ای از محصولات با حجم و ابعاد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه دارای انواع مختلفی است که هریک از آنها ویژگی‌های خاص خود را داشته و فرآیند بسته بندی و حمل و نقل کالاهای سبک و سنگین را تسهیل می‌سازند. برای کار هر دستگاه بسته بندی ابتدا باید تجهیزات موردنیاز آن را فراهم کنید. دستگاه تسمه کش نیز از این قاعده مستثنی نیست و برای کار با این دستگاه باید ملزومات و تجهیزات اولیه آن را تهیه نمایید. به همین بهانه در ادامه این مطلب از دناپک با راهنمای بسته بندی با دستگاه های تسمه کش و ملزومات آن همراهتان هستیم و شما را با تجهیزات موردنیاز جهت راه اندازی و بسته بندی با این دستگاه آشنا خواهیم کرد.

  دستگاه تسمه کش چیست و چه کاربردی دارد؟

  همانطور که اشاره کردیم، دستگاه تسمه کش یکی از پرکاربردترین دستگاه‌ها جهت بسته بندی کالاهای مختلف است که با قرار دادن یک تسمه از جنس پلاستیک و یا فلز به دور کارتن محصولات، حمل و نقل آنها را بسیار ساده و آسان می‌سازد. از این رو دستگاه تسمه کش برای بسته بندی محصولات دارای ابعاد بزرگ و وزن بالا که جابجایی آنها دشوار است، گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شود که علاوه بر تهسیل حمل و نقل همچنین از آسیب دیدن محصولات بسته بندی شده نیز جلوگیری خواهد کرد.

  این دستگاه عمل تسمه زنی به دور محصولات را بسیار سریع انجام می‌دهد و با استفاده از آن (به استثنای مدل دستی) دیگر به نیروی انسانی احتیاجی نخواهید داشت. دستگاه تسمه کش دارای انواع مختلفی همچون تسمه کش دستی، بادی، برقی و شارژی است که هریک از آنها ملزومات خاص و سازوکار منحصر به فردی دارند.

  دستگاه تسمه کش چیست و چه کاربردی دارد؟

  حال که با سازوکار و انواع دستگاه تسمه کش آشنا شدید، در این بخش شما را با ملزومات بسته بندی با دستگاه تسمه کش نیز آشنا خواهیم کرد. برای کار با هر دستگاه ابتدا باید تجهیزات اولیه موردنیاز آن را فراهم کرده و سپس از آن استفاه نمایید. ملزومات بسته بندی با دستگاه تسمه کش به دو دسته ملزومات تکمیل کننده و ملزومات مهروموم طبقه بندی می‌شوند که در ادامه هریک از آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  ملزومات تکمیل کننده دستگاه تسمه کش

  ملزومات تکمیل کننده دستگاه تسمه کش در بسته بندی همانطور که از نام آن پیداست شامل تجهیزات موردنیازی است که با استفاده از آنها می‌توانید با این دستگاه کار کنید. درواقع این ملزومات و دستگاه تسمه کش، مکمل یکدیگر هستند و برای بسته بندی اصولی و دقیق محصولات باید تمامی آنها را تهیه کنید. ملزومات تکمیل کننده دستگاه تسمه کش شامل:

  تسمه

  تسمه یکی از اصلی‌ترین ملزومات تکمیل کننده دستگاه تسمه کش در بسته بندی است که بدون وجود آن امکان استفاده از دستگاه وجود ندارد. تسمه‌ها دارای دو نوع پلاستیکی و فلزی هستند که دور محصولات قرار می‌گیرند تا در زمان حمل و نقل به راحتی جابجا شوند. برای خرید تسمه بسته بندی بر روی لینک کلیک نمائید.

  ملزومات تکمیل کننده دستگاه تسمه کش

  انبر تسمه

  انبر تسمه یکی دیگر از ملزومات تکمیل کننده دستگاه تسمه کش است که در مدل دستی آن وظیفه نگه داشتن تسمه را پیش از جوش خوردن اتصالات تسمه به یکدیگر را بر عهده دارد.


  بیشتر بخوانید: راهنمای کامل خرید دستگاه بسته بندی


  انبر تسمه

  بست فلزی

  بست فلزی بسته بندی به شما امکان می‌دهد تا بسته‌ بندی‌های سنگینی که دارای تسمه پلاستیکی هستند را راحت‌تر جابجا کنید.

  بست فلزی

  کاتر

  این وسیله نیز در مدل دستی دستگاه تسمه کش کاربرد دارد و برای قطع کردن تسمه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  ملزومات بسته بندی - کاتر

  چرخ رول بازکن

  چرخ رول بازکن تسمه وظیفه هدایت و نگهداری تسمه را بر عهده دارد.

  ملزومات مهروموم بسته بندی با دستگاه تسمه کش

  برای بسته بندی محصولات با دستگاه تسمه کش و عدم آسیب دیدگی و خسارت به آنها در هنگام حمل و نقل و جابجایی و همچنین پلمپ یا اصطلاحا مهروموم کردن درب جعبه‌ها به برخی تجهیزات اولیه نیاز دارید که مهم‌ترین ملزومات مهروموم بسته بندی با دستگاه تسمه کش شامل:

  چسب زن کارتن

  چسب زن کارتن همانطور که از نام آن پیداست برای چسب زدن به کارتن و جعبه‌های بسته بندی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا پیش از تسمه کشی آنها توسط دستگاه، تمامی منافذ باز و درزها به وسیله چسب پوشانده شود. بدین ترتیب جعبه بسته بندی تا حد زیادی در فرآیند جابجایی محفوظ می‌ماند.

  ملزومات مهروموم بسته بندی با دستگاه تسمه کش

  منگنه کوب

  کارکرد منگنه کوب نیز مانند چسب زن است و در برخی کارتن‌ها که به مهروموم بیشتری احتیاج دارند به جای چسب از منگنه استفاده می‌‌شود تا جعبه محصول استقامت بالاتری داشته باشد.

  ضربه گیر

  پیش از قرار گرفتن محصول درون کارتن بسته بندی و تسمه کشی آن توسط دستگاه به منظور محافظت از محصول در برابر آسیب‌های احتمالی از انواع ضربه گیر در داخل کارتن استفاده می‌شود. ضربه گیرها معمولا به صورت پلاستیک حبابدار و یا اسفنجی هستند که درون جعبه قرار می‌گیرند و نقش یک لایه محافظتی را ایفا می‌کنند.

  دستگاه استرچ کش

  دستگاه استرچ کش یا سلفون کش نیز یکی دیگر از ملزومات مهروموم بسته بندی با دستگاه تسمه کش است که در آخرین مرحله از بسته بندی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه سطح جعبه‌ها و بسته‌های تسمه کشی شده را به وسیله سلفون مرغوب پوشش می‌دهند تا محصولات در حین جابجایی دچار آسیب نشوند.


  بیشتر بخوانید : تفاوت دستگاه سلفون کش دستی و اتوماتیک


  تمامی ملزومات مهروموم دستگاه تسمه کش با هدف تامین سطح ایمنی بیشتر جعبه‌ها در حین جابجایی مورد استفاده قرار می‌گیرند و به شما کمک می‌کنند تا بسته‌ها را کاملا سالم به مقصد برسانید. برای خرید استرچ پالت بسته بندی بر روی لینک کلیک نمائید.

  دستگاه استرچ کش

  جمع بندی

  ما در این مطلب با راهنمای بسته بندی دستگاه های تسمه کش و ملزومات آن همراهتان بودیم و تجهیزات اولیه موردنیاز جهت کار با دستگاه تسمه کش را مورد بررسی قرار دادیم. همانطور که خواندید، دستگاه تسمه کش یکی از پرکاربردترین دستگاه‌های بسته بندی است که با قرار دادن یک تسمه فلزی یا پلاستیکی به دور جعبه محصولات، جابجایی آنها در زمان حمل و نقل را آسان می‌سازد. این دستگاه دارای انواع مختلفی است که برای کار با آنها به برخی ملزومات اولیه از جمله تسمه، انبر تسمه، کاتر و غیره نیاز دارید. جهت خرید انواع دستگاه تسمه کش و ملزومات اولیه آن با کارشناسان دناپک در ارتباط باشید.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  برندهای محصولات دناپک

  شرکت دناپک

  افتخار همکاری و شراکت با بهترین شرکت ها را دارد

  مقالات مرتبط