مقالات

 
آنچه در این مقاله میخوانید
  بررسی عوامل تاثیرگذار بر قیمت دستگاه تسمه کش

  بررسی عوامل تاثیرگذار بر قیمت دستگاه تسمه کش

  همانطور که در مقالات پیشین اشاره کردیم، دستگاه تسمه کش به عنوان یکی از محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین دستگاه‌ها در صنعت بسته بندی شناخته می‌شود که استفاده از آن در کارگاه‌ها و کارخانه‌های کوچک و بزرگ به یک ضرورت تبدیل شده است. دستگاه تسمه کش دارای مدل‌های مختلفی است که هریک از آنها دارای ویژگی‌های خاص و گستره قیمتی متفاوتی می‌باشند. اما عوامل تاثیرگذار بر قیمت دستگاه تسمه کش چیست و قیمت این دستگاه‌ها بر چه اساسی تعیین می‌شود؟ قیمت تسمه کش به عوامل مختلفی همچون مدل دستگاه و متریال بکار رفته برای ساخت آن بستگی دارد. از طرفی دیگر نیز به دلیل نوسانات قیمت ارز، قیمت دستگاه‌های تسمه کش وارداتی بسیار متغیر است؛ از این رو نمی‌توانیم برای هر دستگاه یک قیمت واحد و مشخص اعلام نماییم. در ادامه این مطلب شما را با انواع تسمه کش آشنا کرده و عوامل تاثیرگذار بر قیمت دستگاه تسمه کش را نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم. اگر قصد خرید این دستگاه کاربردی را دارید تا پایان این مقاله با دناپک همراه باشید.

  انواع تسمه کش

  دستگاه تسمه کش ابزاری کاربردی جهت تسمه زنی به دور کارتن محصولات بسته بندی شده است که با انجام این کار، جابجایی آنها را بسیار ساده می‌سازد و از آسیب به کالاها در زمان حمل و نقل از مبدا به مقصد نیز جلوگیری خواهد کرد. این دستگاه به طور کلی دارای چهار مدل مختلف است که شامل:

  • تسمه کش دستی: این دستگاه عملیات تسمه زنی به دور محصول را به شکل دستی و با اعمال نیروی دست انجام می‌دهد و سرعت پایین‌تری در مقایسه با سایر مدل‌ها دارد. تسمه کش دستی برای تسمه زنی محصولاتی که دارای تیراژ پایینی هستند، گزینه مناسبی محسوب می‌شود و قیمت آن نیز مقرون به صرفه است.
  • تسمه کش برقی رومیزی: این مدل تسمه کش دارای دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک است و به عنوان پرطرفدارترین مدل دستگاه تسمه کش شناخته می‌شود. تسمه کش برقی رومیزی معمولا برای تسمه کشی کارتن‌هایی با ابعاد کوچک و سبک مورد استفاده قرار می‌گیرد و سرعت بالایی در تسمه زنی دارد.
  • تسمه کش بادی: این مدل از دستگاه تسمه کش نیز به صورت نیمه اتوماتیک و با استفاده از نیروی باد کار می‌کند و سرعت بالایی در تسمه زنی محصولات دارد. تسمه کش بادی برای بسته بندی محصولات بزرگ و سنگین همچون کاشی، سرامیک، آجر، موزاییک، نئوپان و یا ام دی اف مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • تسمه کش شارژی: این دستگاه در واقع مدل پیشرفته تسمه کش دستی است که به دلیل بهره گیری از باتری و نیروی برق جهت تسمه زنی محصولات، سرعت بالاتری نسبت به مدل دستی داشته و حمل آن نیز به علت وزن سبک، بسیار راحت و آسان است و برای تسمه زنی طیف گسترده‌ای از محصولات با حجم و ابعاد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  انتخاب از میان انواع مدل‌های دستگاه تسمه کش برای تسمه کشی محصولات به عوامل مختلفی همچون نوع محصول، ابعاد، تیراژ و البته میزان بودجه شما بستگی دارد. اما تمامی دستگاه‌ها در نوع خود عملیات تسمه زنی به دور محصولات را به خوبی انجام داده و آنها را به صورت محکم تسمه کشی می‌کنند.


  بیشتر بخوانید : 


  انواع تسمه کش

  عوامل تاثیرگذار بر قیمت دستگاه تسمه کش

  حال که با انواع تسمه کش آشنا شدید احتمالا درباره قیمت مدل‌های مختلف این دستگاه کاربردی کنجکاو شده‌اید. به نظر شما چه عواملی بر قیمت دستگاه تسمه کش تاثیر دارد؟ قیمت یک دستگاه تسمه کش بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شود که برخی از مهم‌ترین آنها شامل:

  مدل دستگاه

  مدل دستگاه یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین عوامل موثر بر قیمت دستگاه های تسمه کش است. همانطور که در بخش قبلی خواندید، دستگاه تسمه کش دارای انواع مختلفی است که نحوه عملکرد و برخی ویژگی‌های خاص آنها را از یکدیگر متمایز می‌سازد. این دستگا‌ه‌ها به طور کلی دارای دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک هستند که این عامل نیز بر قیمت دستگاه تاثیر خواهد داشت. به عنوان مثال قیمت دستگاه تسمه کش دستی در مقایسه با دستگاه تسمه کش برقی تمام اتوماتیک بسیار پایین‌تر است. بنابراین هرچه دستگاه تسمه کش، جدیدتر باشد و قابلیت‌های بیشتری را ارائه دهد قطعا قیمت بالاتری نیز خواهد داشت.

  متریال بکار رفته برای ساخت دستگاه

  متریال بکار رفته برای ساخت دستگاه نیز یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت دستگاه تسمه کش است که ارتباط مستقیمی با کیفیت و کارایی آن دارد. به عنوان مثال دو برند مختلف برای ساخت دستگاه تسمه کش بادی ممکن است از مواد اولیه مختلفی استفاده کنند و بر اساس آن قیمت دستگاه را تعیین نمایند. مسلما برندی که مواد اولیه باکیفیتی برای ساخت دستگاه استفاده کرده است، قیمت بالاتری برای آن در نظر می‌گیرد. اما برندی که مواد اولیه آن متوسط و یا بی کیفیت است، قیمت پایین‌تری برای همان مدل دستگاه اعلام می‌کند تا به واسطه آن بتواند توجه مشتریان را جلب نماید. بنابراین در هنگام خرید دستگاه تسمه کش به دنبال قیمت پایین نباشید؛ زیرا دستگاهی که با مواد اولیه بی کیفیت ساخته شده باشد، پس از مدت کوتاهی کارایی اولیه خود را از دست داده و دچار مشکلات فنی خواهد شد.


  بیشتر بخوانید : راهنمای تسمه کشی کارتن


  کشور سازنده

  از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت دستگاه تسمه کش می‌توانیم به کشور سازنده آن اشاره کنیم. علاوه بر دو عامل پیشین یعنی مدل و متریال بکار رفته برای ساخت دستگاه، کشور سازنده آن نیز تاثیر بسزایی بر میزان قیمت دستگاه دارد. دستگاه‌های وارداتی در مقایسه با دستگاه‌های تولید داخل، قیمت بسیار بالاتری داشته و بهای آنها ارتباط مستقیمی با قیمت ارز دارد. از این رو بسیاری از کارگاه‌ها و کارخانه‌ها به دلیل افزایش سرسام آور قیمت دستگاه‌های وارداتی اقدام به خرید دستگاه‌های تولید داخلی می‌کنند که البته این دستگاه‌ها نیز توسط مهندسان خبره و با تجربه ایرانی ساخته شده‌اند و کیفیت بالایی دارند. بنابراین اگر می‌خواهید در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید و در عین حال یک دستگاه تسمه کش باکیفیت جهت بسته بندی محصولات خود خریداری نمایید، دستگاه‌های تولید داخلی گزینه مناسبی برای شما محسوب می‌شوند.

  عوامل تاثیرگذار بر قیمت دستگاه تسمه کش

  جمع بندی

  ما در این مطلب شما را با انواع دستگاه تسمه کش آشنا کرده و عوامل تاثیرگذار بر قیمت دستگاه تسمه کش را نیز مورد بررسی قرار دادیم. همانطور که خواندید قیمت تسمه کش به فاکتورهای مختلفی همچون مدل دستگاه، کشور سازنده و مواد اولیه بکار رفته برای ساخت آن بستگی دارد. بدیهی است که هرچه متریال ساخت دستگاه باکیفیت‌تر باشد و مدل آن نیز جدیدتر باشد، قیمت تسمه کش بالاتر خواهد بود.

  از طرفی دیگر ممکن است دستگاه‌‌های استاندارد تسمه کش برای بسته بندی محصولات برخی صنایع که دارای ابعاد بزرگ‌تر و یا کوچک‌تر از حد معمول هستند، مناسب نباشند. در این صورت اگر بخواهید یک دستگاه سفارشی سازی شده خریداری کنید، قطعا قیمت آن در مقایسه با مدل استاندارد، بالاتر خواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع دستگاه تسمه کش و استعلام قیمت آنها با کارشناسان دناپک در ارتباط باشید.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  برندهای محصولات دناپک

  شرکت دناپک

  افتخار همکاری و شراکت با بهترین شرکت ها را دارد

  مقالات مرتبط