مقالات

 
آنچه در این مقاله میخوانید
  مزایا و دلایل استفاده از دستگاه تسمه کش در بسته بندی

  مزایا و دلایل استفاده از دستگاه تسمه کش در بسته بندی

  بسته بندی صحیح و اصولی به عنوان یکی از مهم‌ترین مراحل تولید و عرضه محصولات به بازار در نظر گرفته می‌شود که سلامت آنها در حین جابجایی از مبدا به مقصد را تا حد زیادی تضمین می‌کند. خوشبختانه در چندین سال اخیر شاهد طراحی دستگاه‌های مختلفی همچون دستگاه تسمه کش در صنعت بسته بندی بوده‌ایم که علاوه بر تسریع پکیجینگ محصولات، موجب تسهیل جابجایی و حمل و نقل آنها نیز می‌شوند. دستگاه تسمه کش در صنایع مختلف برای بسته بندی محصولات گوناگون با ابعاد متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرد و یکی از پرطرفدارین دستگاه‌های بسته بندی شناخته می‌شود. از مهم‌ترین دلایل استفاده از دستگاه تسمه کش می‌توانیم به افزایش سرعت بسته بندی و حفظ امنیت محصولات در زمان جابجایی اشاره کنیم که آن را به دستگاهی محبوب و پرکاربرد تبدیل کرده‌اند. در ادامه این مطلب به معرفی دستگاه تسمه کش می‌پردازیم و اصلی‌ترین دلایل استفاده از دستگاه تسمه کش در بسته بندی را نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم. با دناپک همراه باشید.

  معرفی دستگاه تسمه کش

  دستگاه تسمه کش یکی از پرکاربردترین ابزارها جهت بسته بندی کالاهای مختلف است که با قرار دادن یک تسمه از جنس پلاستیک و یا فلز به دور کارتن محصولات، حمل و نقل آنها را بسیار ساده و آسان می‌سازد. از این رو دستگاه تسمه کش برای بسته بندی محصولاتی که دارای ابعاد بزرگ و یا وزن بالا هستند و جابجایی آنها دشوار است، گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شود که علاوه بر ساده سازی فرآیند حمل و نقل همچنین از صدمه و آسیب به محصولات بسته بندی شده نیز جلوگیری خواهد کرد.

  این دستگاه به طور کلی دارای دو نوع دستگاه تسمه کش نیمه اتوماتیک و دستگاه تسمه کش اتوماتیک است که هریک از آنها نیز دارای مدل‌های مختلفی همچون بادی، برقی و شارژی هستند. البته این دستگاه دارای نوع دستی نیز می‌باشد که به دلیل سرعت پایین در بسته بندی معمولا در فروشگاه‌ها و کارگاه‌های تولیدی کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد. دستگاه تسمه کش عمل تسمه زنی به دور محصولات را با سرعت بالایی انجام می‌دهد و با استفاده از آن (به استثنای مدل دستی) دیگر به تعداد نیروی انسانی زیادی جهت بسته بندی محصولات خود احتیاجی نخواهید داشت.


  بیشتر بخوانید : بسته‌ بندی کارتن با استفاده از تسمه کش اتوماتیک


  مدل نیمه اتوماتیک دستگاه تسمه کش برای تسمه زنی محصولات به یک اپراتور جهت تکمیل فرآیند بسته بندی احتیاج دارد اما مدل تمام اتوماتیک آن همانطور که از نام آن پیداست، عملیات تسمه زنی را بدون نیاز به حضور کامل نیروی انسانی انجام می‌دهد و سرعت بسیار بالایی در بسته بندی دارد. قیمت دستگاه تسمه کش اتوماتیک در مقایسه با مدل نیمه اتوماتیک آن کمی بالاتر است و معمولا در کارخانه‌های دارای تولید انبوه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  اهمیت استفاده از دستگاه تسمه کش

  سوالی که اکنون ممکن است برایتان پیش آمده باشد این است که اهمیت استفاده از دستگاه تسمه کش چیست و چرا باید کارتن و یا بسته محصولات را تسمه کشی کنیم؟ در پاسخ به این سوال رایج باید بگوییم که دستگاه تسمه کش یکی از ملزومات اصلی هر کارگاه یا کارخانه تولیدی است؛ زیرا با استفاده از آن به راحتی می‌توانید محصولات را بدون صدمه و آسیب‌های احتمالی همچون شکستگی جابجا کرده و درصد قابل توجهی از خطاهای انسانی در هنگام بسته بندی و حمل و نقل کالاها را کاهش دهید. از طرفی دیگر استفاده از این دستگاه موجب نیاز حداقلی به حضور نیروی انسانی در زمان بسته بندی محصولات شده و در نتیجه بسته بندی و آماده سازی محصولات جهت انتقال به مقصد نهایی، بسیار سریع‌تر انجام می‌شود.

  مزایا و دلایل استفاده از دستگاه تسمه کش در بسته بندی

  دلایل استفاده از دستگاه تسمه کش

  حال که با دستگاه تسمه کش و اهمیت آن در بسته بندی محصولات آشنا شدید، در این بخش مهم‌ترین دلایل استفاده از دستگاه تسمه کش را نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم. تفاوتی ندارد که از کدام مدل از دستگاه تسمه کش جهت بسته بندی محصولات خود استفاده می‌کنید، آنچه که اهمیت دارد این است که با خرید این دستگاه از روش‌های قدیمی و وقت گیر بسته بندی و جابجایی محصولات فاصله گرفته و از روشی نوین جهت پکیجینگ آنها استفاده می‌کنید. اصلی‌ترین مزایا و دلایل استفاده از دستگاه تسمه کش شامل:

  امکان بسته بندی محصولات در ابعاد مختلف

  امکان بسته بندی محصولات با حجم و ابعاد مختلف به عنوان یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از دستگاه تسمه کش در نظر گرفته می‌شود. مدل‌های مختلف این دستگاه از مدل دستی تا شارژی و برقی امکان تسمه زنی محصولات کوچک و بزرگ را برای شما فراهم می‌آورند و با استفاده از آنها دیگر دغدغه‌ای بابت اندازه کالاها نخواهید داشت.

  سرعت بالا در بسته بندی

  با استفاده از مدل‌های مختلف دستگاه تسمه کش می‌توانید حجم بالایی از محصولات را در مدت زمانی کوتاه، بسته بندی کرده و آنها را آماده ارسال کنید. تسمه زنی محصولات در گذشته به دلیل اتکای کامل به نیروی انسانی بسیار زمان‌بر بود. اما امروزه انواع دستگاه تسمه کش با سرعت بسیار بالاتری عملیات بسته بندی محصولات را انجام داده و موجب افزایش راندمان کاری شما خواهند شد.


  بیشتر بخوانید : معرفی دستگاه تسمه کش دستی با تسمه فلزی


  حمل و نقل ساده و ایمن محصولات

  حمل و نقل ساده و ایمن یکی دیگر از مهم‌ترین دلایل استفاده از دستگاه تسمه کش است که خطرات احتمالی در هنگام جابجایی از جمله شکستگی و یا سقوط محصولات را تا حد زیادی کاهش می‌دهد؛ زیرا این تسمه‌ها نقش دستگیره را ایفا می‌کنند که با استفاده از آنها به راحتی می‌توانید کارتن‌ها را بدون خسارت و آسیب به مقصد برسانید.

  دلایل استفاده از دستگاه تسمه کش

  کاهش هزینه ها

  با خرید دستگاه‌های تسمه کش می‌توانید در هزینه‌های مربوط به استخدام نیروی کار صرفه جویی کرده و هزینه‌های کلی خود را کاهش دهید. زیرا همانطور که اشاره کردیم، انواع دستگاه‌های تسمه کش (به استثنای مدل دستی) نیاز اندکی به حضور اپراتور جهت تسمه زنی محصولات دارند و در نتیجه در خطوط بسته بندی نیاز به استخدام تعداد نیروی انسانی زیادی نخواهید داشت.

  از طرفی دیگر به دلیل عدم دخالت بالای نیروهای انسانی در فرآیند بسته بندی با دستگاه‌های تسمه کش، احتمال بروز خطا و اشتباه در بسته بندی و حمل محصولات کاهش یافته و همین موضوع نیز موجب عدم صرف هزینه در جهت رفع خطاها خواهد شد.

  امکان جابجایی آسان دستگاه ها

  اکثر مدل‌های دستگاه‌ تسمه کش به دلیل وزن پایین به راحتی قابل حمل و جابجایی بوده و می‌توانید از آنها در محیط‌های مختلف استفاده نمایید.

  اهمیت استفاده از دستگاه تسمه کش

  امکان کار با دستگاه بدون محدودیت زمانی

  از دیگر دلایل استفاده از دستگاه تسمه کش می‌توانیم به امکان کار با آن بدون وجود محدودیت زمانی اشاره کنیم؛ یعنی شما می‌توانید از انواع مختلف دستگاه‌های تسمه کش به صورت شبانه روزی و بدون نیاز به استراحت استفاده نمایید. این ویژگی دستگاه‌های تسمه کش در کارگاه‌ها و کارخانه‌هایی که تیراژ محصولات آنها بالا است، بسیار کاربردی می‌باشد؛ زیرا بسته بندی محصولات را سریع‌تر از نیروهای انسانی که دارای ساعت کاری مشخص هستند و به استراحت نیاز دارند، انجام خواهند داد.

  تنوع در تسمه ها

  دستگاه‌های تسمه کش برای تسمه زنی محصولات از تسمه‌های مختلفی از جنس پلاستیک، فلز و یا پلی استر استفاده می‌کنند. بدین ترتیب می‌توانید بر اساس وزن و ابعاد محصول، تسمه مناسب آن را انتخاب کنید. به عنوان مثال تسمه پلاستیکی برای محصولات سبک و تسمه فلزی برای محصولات سنگین‌تر مناسب است. تسمه‌های پلی استر نیز در عین سادگی و سبکی از استقامت بالایی برخوردارند و از آنها برای تسمه زنی طیف گسترده‌ای از محصولات در صنایعی همچون فولاد، معدن، خودروسازی، حمل بار و غیره با ایمنی کامل استفاده می‌شود. 


  بیشتر بخوانید : بسته بندی با تسمه های پلاستیکی و فلزی


  تمامی این قابلیت‌ها در کنار یکدیگر دستگاه تسمه کش را به یکی از پرکاربردترین ابزارها در صنعت بسته بندی تبدیل کرده‌اند. جهت خرید و کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع دستگاه‌های تسمه کش و تسمه بسته بندی با کارشناسان دناپک در ارتباط باشید.

  تنوع در تسمه های بسته بندی

  جمع بندی

  ما در این مطلب دستگاه تسمه کش را معرفی کرده و مزایا و دلایل استفاده از دستگاه تسمه کش را نیز به طور کامل مورد بررسی قرار دادیم. همانطور که خواندید، دستگاه تسمه با قرار دادن تسمه فلزی و یا پلاستیکی به دور محصولات، جابجایی و حمل و نقل آنها را تسهیل کرده و سبب می‌شود تا کالاها با حفظ ایمنی کامل از مبدا به مقصد منتقل شوند. افزایش سرعت بسته بندی، حمل و نقل آسان محصولات، امکان جابجایی دستگاه و کاهش هزینه استخدام نیروی انسانی به عنوان مهم‌ترین مزایای مدل‌های مختلف دستگاه تسمه کش شناخته می‌شوند که آنها را به ابزاری ایده آل جهت بسته بندی طیف گسترده‌ای از کالاها تبدیل کرده‌اند.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  برندهای محصولات دناپک

  شرکت دناپک

  افتخار همکاری و شراکت با بهترین شرکت ها را دارد

  مقالات مرتبط