مقالات

 
آنچه در این مقاله میخوانید
  بسته‌بندی در حمل و نقل

  بسته‌بندی در حمل و نقل

  اگر در رابطه با اهداف بسته‌بندی از شما سوالی پرسیده شود قطعاً پاسخی مرتبط با حفظ ایمنی و صدمه ندیدن کالا خواهید داد. بله. همانطور که می‌دانید مهم‌ترین هدف بسته‌بندی، حفظ و نگه‌داری از کالا در حین حمل ونقل و نگهداری صحیح از آن می‌باشد. با توجه به این موضوع که یکی از ارکان مهم حمل و نقل کالاهاست، شرکت دناپک با استفاده از تجربیات همکاران مجرب و کارآزموده در صنعت بسته‌بندی، آماده پذیرش سفارشات شما عزیزان می‌باشد تا بتوانید کالای خود را کاملاً سالم و بدون هیچ صدمه‌ای، به مقاصد مورد نظر انتقال دهید.

  اگر بخواهیم تعریفی جامع از بسته‌بندی ارائه دهیم باید بگوییم بسته‌بندی به مجموعه پوششی اطلاق می‌شود كه متناسب با ماهیت كالا بوده و به گونه‌ای آن‌را در بر می‌گیرد که در برابر نفوذ گرد وغبار یا هوا، خیس شدن يا وارد شدن ضربه فیزیکی، خراش و… از آن محافظت می‌کند.

  به عبارت دیگر، بسته‌بندی، محفظه‌ای با جنس‌های مختلف است که سلامت محصول داخل خود را در فاصله زمانی بعد از تولید و در مراحل حمل و نقل، انبارداری، توزیع تا مصرف نهایی حفظ می‌کند.

  مزایای بسته‌بندی
   

  چقدر مهم است که کالاها بعد از تولید در بسته‌بندی مناسب قرار گیرند؟

  چه عواملی انجام بسته‌بندی را الزامی و ضروری می‌کند؟

  هنگامی که محصولی در بسته‌بندی متناسب با ماهیت خود قرار می‌گیرد، امکان حفاظت از آن در مقابل عوامل فیزیکی، شیمیایی و مکانیکی به مدت طولانی فراهم می‌شود.
  همچنین در نتیجه چیدمان اصولی‌تر و نظم بیشتری که در انبار محصولات ایجاد می‌شود، احتمال دستبرد و سرقت را کاهش پیدا می‌کند. زیرا امکان شمارش سریع و دقیق فراهم می‌شود.
  از مزایای دیگر بسته‌بندی، توزیع راحت‌تر و افزایش فروش است. چرا که به خرید آگاهانه توسط مشتری کمک می‌کند. بدین‌گونه که بسته‌بندی مناسب اطلاعات کافی و دقیق در رابطه با محصول را به کمک برچسب‌هایی که روی آن قرار دارد به مصرف‌کننده ارائه می‌دهد و در انتخاب محصول به خریدار یاری می‌رساند.
  هنگامی که کالاها در یک بسته‌بندی مناسب ارائه می‌شوند، تا حد زیادی از آمار ضایعات ناشی از محصولات کاسته می‌شود.
  علاوه براین‌ها صنعت بسته‌بندی به‌عنوان یک صنعت نوپا در کشور ما، می‌تواند به جذب نیروی انسانی و افزایش اشتغال کمک کند و همچنین اگربرای بسته‌بندی‌ها از مواد اولیه تجزیه‌پذیر و از تکنولوژی بازیافت مجدد استفاده شود، می‌توان حجم زباله‌های اضافی را کاهش داد و به حفظ و نگهداری محیط زیست یاری رساند.
  شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به شرکت دنا پک و تماس با کارشناسان مجرب ما، به این مهم دستیابی پیدا کنید.
  برای مشاهده اطلاعات تماس، به بخش تماس با ما در صفحه اول وبسایت دنا پک مراجعه کنید.

  اهمیت بسته‌بندی در حمل و نقل
   

  اگر هنوز قانع نشده‌اید که اهمیت بسته بندی و نگهداری محصول، کمتر از تولید آن نیست، با ما همراه باشید تا در ادامه اطلاعاتی درباره اهمیت بسته‌بندی در حمل و نقل به شما ارائه کنیم.
  اگر بسته‌بندی اصولی و بی‌نقص انجام شود حمل و نقل را آسان‌ کرده و احتمال ورود هرگونه صدمه از عوامل محیطی به محصولات را به حداقل می‌رساند.
  کارشناسان حیطه‌ی صنعت و تولید، مرحله‌ی حمل و نقل کالاها را مرحله‌ایی بسیار مهم در چرخه‌ی کار شرکت‌ها به‌شمار می‌آورند و اهمیت آن را هم ‌تراز با اهمیت تولید می‌دانند.
  چراکه با ایجاد هر مشکلی در سیستم حمل و نقل محصولات، شرکت دچار اختلال در بازگشت نقدینه‌گی و متحمل خسارات سنگین خواهد شد.
  عوامل متعددی در یک حمل و نقل اصولی و درست دخالت دارند که مهمترین آنها مواردی چون سرعت بارگیری و تخلیه بار، دقت در انجام این مراحل، حفظ امنیت کالا، سهولت جابجایی و مواردی ازاین قبیل می‌باشد.
  موضوعی که بدون نیاز به هیچ گونه استنادی برای همه فعالان در حیطه تولید و صنعت و حتی مصرف‌کنندگان مورد قبول است، تاثیر مستقیم کیفیت بسته‌بندی در حفظ امنیت و سلامت کالا و همچنین افزایش سرعت حمل و نقل آن می‌باشد.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  برندهای محصولات دناپک

  شرکت دناپک

  افتخار همکاری و شراکت با بهترین شرکت ها را دارد

  مقالات مرتبط